Zpět na seznam

Výstava mapuje klíčový rok 1918 na Ústecku

Výstava v OC Forum Ústí nad Labem mapuje klíčový rok 1918 na Ústecku

Ústí nad Labem, 31. července 2018

Putovní expozice, jež je výsledkem výzkumu doktorandů katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, připomíná výročí 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Prostřednictvím patnácti panelů přibližuje dějinné okamžiky a vývoj významného roku 1918 v Ústí nad Labem a okolních oblastech. Výstava Rok 1918 na Ústecku je zdarma přístupná v obchodním a zábavním centru Forum Ústí nad Labem od pondělí 30. července do úterý 14. srpna 2018.

Příchozí mohou prostřednictvím výstavy zjistit, jak se dějiny vyvíjely v Ústí nad Labem a okolí či jak se lišily od oblastí osídlených výhradně českým obyvatelstvem. Na přípravě expozice se podílelo sedm doktorandů a doktorandek, kteří sbírali materiál od roku 2017 v regionálních i centrálních archivech a muzeích. Centrem jejich zájmu se stala především provincie Deutschböhmen, která v příhraničních oblastech vznikla paralelně s novým státem Čechů a Slováků. 

Těší nás, že jsme se mohli stát jednou ze zastávek putovní výstavy Rok 1918 na Ústecku. Věříme, že historie spjatá s naším městem a okolím bude zajímavým zpestřením pro návštěvníky centra a přinese mnohá dosud netušená fakta,“ shrnuje Kateřina Kejřová, marketingová manažerka OC Forum Ústí nad Labem.

Expozice bude následně k vidění i v dalších severočeských městech, například v Litoměřicích či Chomutově.

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.