Zpět na seznam

Ústecké Vánoce začínají!

Ústecké Vánoce začínají! Advent v OC Forum Ústí nad Labem nabídne pestrý program uvnitř centra i na Kostelním náměstí

Ústí nad Labem, 23. 11. 2017

Tradiční a oblíbené Ústecké Vánoce se vrací do obchodního a zábavního centra Forum Ústí nad Labem a na přilehlé Kostelní náměstí. Už tuto sobotu 25. listopadu se poprvé otevřou vánoční trhy, které nabídnou plejádu svátečního občerstvení, dárků, chybět nebude ani vyhledávaný stánek s vánočními stromky. Trhy budou otevřené každý den až do 23. prosince.

Od soboty 25. listopadu doplní trhy nápaditý program, čítající vystoupení divadelních, pěveckých a tanečních souborů, tematické tvůrčí dílny a množství dalších aktivit spjatých s tradicí Vánoc. Speciální (i programová) nadílka čeká děti na Mikuláše - v úterý 5. prosince.

Jako každý rok bude i letos součástí Ústeckých Vánoc dobročinný projekt Strom splněných přání. Návštěvníci OC Forum mohou díky zavěšeným přáníčkům naplnit sny dětí z dětských domovů nebo pomoci opuštěným zvířatům. Adresné dárky bude možné od 3. do 17. prosince zanést do stánku Ježíškovy pošty. I letos proběhne soutěž o nejhezčí vánoční stromek.

Vánoce v našem centru a na Kostelním náměstí si bez pohádek a hudby neumíme představit. Jsme rádi, že se nám tento rok podařilo také zrealizovat projekt Strom splněných přání a Ježíškovu poštu," říká Kateřina Kejřová, marketingová manažerka OC Forum Ústí nad Labem. Jak dodává, hojně navštěvované předvánoční akce budou letos probíhat ve všední dny i o víkendu. Vstupné na všechny akce je zdarma.

Až do Vánoc bude na Kostelním náměstí probíhat tradicemi i zábavou nabitý program. Návštěvníci venkovního tržiště mají zároveň možnost přijít se ohřát nebo okusit vydatné občerstvení do restaurací a kaváren přilehlého OC Forum, kde vánoční program pokračuje. Od 3. do 17. prosince například bude v přízemí centra probíhat soutěž o nejkrásnější vánoční stromečky, které ozdobí děti z ústeckých mateřských a základních škol. Pomocí hlasovacích lístků mohou návštěvníci zvolit ten nejvydařenější.

Děti si mohou čekání na Ježíška zkrátit i ve vánočních kreativních dílničkách. Žádný dárek nepotěší tolik, jako ten vlastnoručně vyrobený. Dílničky budou v provozu od 7. do 22. prosince, každý čtvrtek a pátek od 15 do 18 hodin a každou sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.

Od 3. prosince budou v OC Forum především děti svěřovat Ježíškovi svá tajná přání díky Ježíškově poště. Poštovní místo bude otevřeno každý den; od pondělí do pátku od 14 do 18 hodin, o víkendech už od 10 do 18 hodin.

Na bohatém doprovodném programu se podílí řada souborů z Ústí nad Labem a okolí. Jedná se o soubory základních a uměleckých škol, divadla a studentské spolky nebo hudební formace.

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.