Zpět na seznam

O nás

Projekt Forum Ústí nad Labem je situovaný v samém centru města v prostoru původní nevzhledné tržnice, poblíž historického kostela Nanebevzetí panny Marie. Projekt dokončí válkou a následujícími lety nešťastně narušenou urbanistickou strukturu města a obnoví v plné kráse náměstí před kostelem.

 

2009otevření centra 100obchodů a služeb 11restaurací a kaváren 640parkovacích míst 365dní otevřeno

V konceptu projektu je zřetelná inspirace polohou středověkých městských hradeb s městskými bránami, stejně tak jako respektování původní blokové zástavby rozdělením projektu staronovou ulící Bílinskou. V souladu s tradicemi města projekt Forum Ústí nad Labem tak vytváří živý, pulzující a lidem sloužící prostor v samotném srdci města.

Obchodní centrum Forum spojuje lanová dráha se známým oblíbeným výletním zámečkem Větruše vybudovaným na blízkém vrchu. Tato lanovka v délce 300 m přepraví návštěvníky obchodního centra Forum k zámečku Větruše, odkud je překrásný výhled na město Ústí a celé jeho okolí, za méně než 3 minuty. Lanovka je zahrnuta do městské hromadné dopravy, její provozní doba byla stanovena na 8-22 hod s kapacitou 350 os/h.

Forum Ústí nad Labem nabízí téměř 100 obchodů, restaurací a kaváren na ploše 27.000m2. Premiérově projekt Forum přináší do ústeckého kraje značky jako H&M, Lindex, Camaeiu, Celio, Pimkie, Tally Weijl, Promod nebo Gant. Oblíbený řetězec supermarketů Billa otevřel v projektu Forum Ústí nad Labem již svůj 3. zdejší supermarket. Projekt dále doplnilo mnoho známých a ve městě již oblíbených značek jako například C&A, Euronics, Yes, A3 sport, Humanic, DM drogerie, Orsay a mnoho dalších.

Na jaře 2010 otevřela společnost Palace Cinemas v obchodním centrum Forum moderní multikino, které slouží celému ústeckému regionu. Motoristům bojujícím s parkováním ve městě projekt nabízí 640 nových parkovacích míst.

Poloha projektu přímo v centru města v těsné blízkosti vlakového i autobusového nádraží zaručuje kvalitní dostupnost pro zákazníky jak z města tak z širšího okolí.

Zejména v současné ekonomické situaci není jistě bez významu, že projekt takovéhoto kalibru vytvořil kolem 500 přímých pracovních míst a množství dalších v navazujících dodavatelských vztazích či souvisejících službách.

Celková investice do projektu Forum Ústí nad Labem dosáhla 1,8 mld CZK / 70 mil Eur.

Ronald Dasbach, výkonný ředitel Multi Development pro střední Evropu:
„Věříme že je tento projekt pro centrum Ústí důležitý protože zvýší jak atraktivitu dřive zanedbaného centra města, tak celého regionu. Nakupování je nepochybně jeden z rozumných dobrých důvodů k návštěvě centra města. Bez dobře fungujícího městského centra ztrácí město své srdce a bez srdce nemá ani duši. Tento projekt posilní pozici města Ústí jako regionální nákupní destinace, lidé již nebudou muset jezdit za nákupy do Prahy či dokonce přes hranice do Německa. Velmi nás těší, že zastupitelé města po celou dobu přípravy tohoto projektu uznávali jeho význam pro centrum města Ústí nad Labem a rádi bychom jim poděkovali za jejich vytrvalou podporu.“

 

Aktualizace z 12. října 2011:

Společnost Multi development prodala v září 2011 obchodní centrum Forum Ústí nad Labem společnému podniku retailového fondu Meyer Bergman European Retail Partners I (MBERP) a Healthcare of Ontario Pension Plan (HOOPP).

Multi Development Czech Republic je součástí nizozemské společnosti Multi Development B.V. Ta má své pobočky ve 14 zemích, vedle Nizozemska a České republiky jsou například i v Polsku, na Slovensku, ve Francii a Velké Británii. V ČR se podílela například na stavbě obchodně zábavních center Olympia v Plzni a Olomouci nebo Centra Chodov v Praze.

Healthcare of Ontario Pension Plan (HOOPP) je penzijní společnost založená v roce 1960 v Kanadě. Má více než 260.000 účastníků. Fond investuje aktiva ve výši 35,7 miliardy dolarů (přes 650 miliard korun). Ročně na důchodech vyplatí více než 1,2 miliardy dolarů.

Retailový fond Meyer Bergman European Retail Partners I (MBERP) je spojen se společností Meyer Bergman, která investuje například do nákupního centra Aladdin v Kyjevě na Ukrajině či do Galerie Katowicke v Polsku. Sídlo společnosti je v Londýně. (čtk)

Tiskovou zprávu (anglicky) naleznete ZDE

Kontakty Více informací Kariéra

Staňte se součástí naší velké rodiny! 

Více informací
Otevírací doba Více informací Pronájmy

Máte zájem o pronájem prostor v nákupním a zábavním centru FORUM ÚSTÍ NAD LABEM? 

Využijte uvedený kontakt a informujte se o podmínkách pronájmu.

Více informací
Press Více informací
Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.